PROGRAMOWANIE ORACLE

Oryginał dostępny w dniu tinman.cs.gsu.edu

10g Elementarz

“… jest dobrze napisany, technicznie poprawny i konkretny. Nie ma tutaj okrężnych wyjaśnień, nie trafiających do czytelnika- LAURIAN M. CHIRICA, California Polytechnic State University.

Zwięzłe i zoptymalizowany, podręcznik Oracle10g Programming: A Primer dostarcza studentom i profesjonalistom wzorcowego wprowadzenia do programowania w Oracle. Zaktualizowany i obejmujący Oracle10g, to przystępne wprowadzenie jest podzielone na trzy główne części służące jako szczegółowy przewodnik dla nowych użytkowników aplikacji. Pierwsza część oferuje czytelnikom przegląd informacji na temat relacyjnego modelu i wprowadzenie Oracle SQL i PL/SQL. Część druga opierając się na tym wprowadzeniu zapoznaje czytelnika z powiązanymi technologiami umożliwiającymi wykorzystanie funkcjonalności Oracle Web. W części ostatniej, autor opisuje model danych XML i języki zapytań wspomagane przez Oracle. Dodatkowo, ostatni rozdział podręcznika zapoznaje czytelnika z przykładami projektów i aplikacji programistycznych, konsolidując dostarczoną wiedzę na temat koncepcji systemu Oracle przedstawionymi wcześniej.

Główne punkty

  • Kompletny i wyczerpujący przewodnik po Oracle10g dla studentów wstępnych kursów bazodanowych lub profesjonalistów pragnących dodać posługiwanie się SQL do swoich umiejętności zawodowych.
  • Zawiera zwięzły opis podstawowego programowania SQL i sposobów łączenia się z siecią WWW.
  • Obejmuje róonież tematy zaawansowane takie jak JDBC, SQLJ, PL/SQL Web Toolkit, PL/SQL Server Pages, Javascript, Java Servlets, JSP, Oracle XML, XMLSchema, XPath, XQuery i XSLT.
  • Podejście oparte na studiach przypadków, umożliwiające czytelnikowi przetestowanie nabytej wiedzy poprzez przykłady trzech baz danych: The Grade Book, Mail Order/Shopping Cart, i Portfolio.
  • Obszerny zestaw projektów semestralnych opartych na pozyskiwaniu danych z sieci.

O AUTORZE

Rajshekhar Sunderraman jest profesorem nauk informatycznych Georgia State University w Atlancie, stan Georgia. Profesor Sunderraman otrzymał tytuł doktora nauk informatycznych na Iowa State University i od roku 1988 aktywnie naucza studentów. Jest autorem licznych artykułów o szerokim spektrum tematycznym, poczynając od baz danych opartych na systemie dedukcyjnym i programowania logicznego, niekompletności, nie konsystencji i negacji w bazach danych, dedukcyjnych i zorientowanych obiektowo baz danych, dostępu zdalnego do baz danych, częściowo ustrukturyzowanych danych w sieci oraz modelowania danych dla bioinformatyki.